Новоселиця (Novoselytsia –  село на р. Рибниця (пр. прит. Пруту), цд. Заболотова. Назва походить від апелятиву новоселиця  "новозасноване поселення" (порівняймо, новоселець  "людина, що нещодавно поселялася десь, новий поселенець".) Топонім дослівно означає поселення, що заснувалось на місці зниклого населеного пункту. Вперше згадується як новозасноване село Снятинського староства у 1448 році.

Населений пункт ділиться на такі частини: Підгора з кутами: Горішній, Долішній, Гнилиця, Межа, Гостинець, Млинський кут та Під Горою з кутами: Церковний, Лази, Крихкенка.

Село межує на сході – з поселенням Джурів, на заході – з с. Рожнів, Косівського району, на півночі – с. Тростянець, північно-східна частина обмежена лісом.

Загальна площа – 949,70 га, площа нас. пункту – 512,50 га

Населення – 1185 осіб

Віддаль до Снятина – 25 км, до Івано-Франківська – 100 км

Пошт. інд. 78355

У населеному пункті знаходяться пам'ятники: скасування панщини, загиблим односельчанам на фронтах Другої світової війни (1985 р.), воїнам ОУН-УПА (1995 р.), воїнам ОУН-УПА (2001), могила січовим стрільцям (1996 р.).

У Новоселиці народився Василь Васильович Пилип'юк, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, автор майже шести десятків високохудожніх фотоальбомів, які прославили Україну й Покуття у світі. Серед них виокремимо наступні: "В краю Черемоша й Прута" (1995), "Снятиие мій" (2008), у співавторстві з Петром Сіреджуком – книгу "Новоселиця над Рибницею (нариси історії села)" (2006). У стінах сільського Будинку культури з 2006 року діє фотомистецька галерея відомого майстра “Світла й Тіні”. Серед знаних новосельчан – Григорій Дмитрович Гуцуляк (1946 р.н., директор Прикарпатського відділення інституту агроекології та біотехнологій, Валерій Петрович Кондрук (1958 р.н.), підприємець, власник фармацевтичної фірми "Артур і К" та однойменної мережі аптек.